Державні дороги Полтавщини. Стан справ і перспективи

Пройшло більше місяця з моменту, коли я востаннє надавав актуальну інформацію щодо важливих для нашої області автошляхів

Мова йде, зокрема про дороги: 

  • Н-12 Суми-Полтава;
  • Р-42 Лубни-Миргород-Опішня;
  • Т-17-05 Лохвиця-Гадяч-Охтирка-Велика Писарівка;
  • Т-17-24 Вирішальне-Залізняки-Комишня.
Н-12 Суми-Полтава

Станом на середину червня по багатьох дорогах державного значення Полтавщини ремонти тривають, однак темпи відновлення помітно сповільнилися, що пов’язано з поступовим вичерпанням фінансового ресурсу, раніше виділеного на виконання ремонтів цих доріг.

Тому роботу на рівні Міністерства розвитку громад та територій, а також Міністерства фінансів продовжую. Адже Полтавська область відіграє особливо важливу роль у військовій логістиці до прикордонних Сумщини та Харківщини. Одночасно ці шляхи є критично важливими і для цивільної логістики, тож питання фінансування ремонтів ключових доріг у нашій області має залишатись пріоритетним для відповідних державних структур.

Т-1705 Лохвиця-Гадяч-Охтирка (ділянка, що ремонтувалась минулого року)

Вже готується постанова Кабінету Міністрів України, яка передбачатиме виділення додаткових коштів на відновлення державних доріг Полтавщини. Це дозволить забезпечити проведення ремонтів не лише по дорогах міжнародного, національного та регіонального значень, а і приступити до робіт на дорогах територіального значення, таких як наприклад Т-17-05 Лохвиця-Гадяч-Охтирка.

Тепер більш детально, яка поточна ситуація по вищевказаних автодорогах:

  • Н-12 Суми-Полтава. Це дорога національного значення, сполучає дві області. Ще на початку поточного дорожньо-будівельного сезону було направлено основні зусилля на відновлення цього шляху. Повністю оновлено дорожнє покриття на ділянці Диканька-Полтава (до Побиванки), на даний час тривають роботи по облаштуванню нового асфальту на ділянці від Опішні до Розритої Могили, а також поблизу Котельви (поки що виконано ремонт на ділянці Опішня-Лихачівка). Наразі підрядник укріплює узбіччя на ділянці Диканька-Полтава. Для багатьох стала незвичною нова дорожня розмітка між Полтавою і Диканькою, місць для обгону стало не так і багато, однак все зроблено згідно чинних стандартів. Тим не менше, на окремих ділянках в перспективі тут планують облаштувати розмітку 1.11 (одна суцільна і переривчаста лінії), щоб уникнути накопичення довгих колон транспорту. В цілому, ще залишилось чимало роботи по цьому автошляху.
  • Р-42 Лубни-Миргород-Опішня – дорога регіонального значення. На цій дорозі працюють зараз три бригади, всі роботи виконуються на ділянці від мосту через Псел до перехрестя на Зіньків. Чимало хто звернув увагу на те, що підрядники не просто зрізають старе полотно і укладають новий асфальт, а й на багатьох ділянках замінюють основу дороги. Цей процес є ліквідацією пучин, що важливо для усунення умов руйнування дорожнього полотна в майбутньому. Після завершення ремонту на поточних ділянках підрядники перебазуються ближче до Миргорода, де виконають аналогічну роботу. Мета – привести Р-42 в належний стан по всій протяжності, щоб потім тривалий час до її ремонту не повертатись.
Р-42 Лубни-Миргород-Опішня
  • Т-17-05 Лохвиця-Гадяч-Охтирка-Велика Писарівка – дорога територіального значення, дуже важлива для області, але перебуває у жахливому стані. З найближчих перспектив – орієнтовно через два тижні бригада підрядника продовжить ремонт, розпочатий минулого року. Облаштують фінальний шар асфальту на 6 км від Токарів до Пучківщини, і також виконають ремонт ще близько 7 км в напрямку Гадяча (приблизно до колишньої межі районів). Для ремонту подальшої ділянки безпосередньо до Гадяча – оголосять новий тендер. На завершальному етапі тендерна процедура і щодо ремонту ділянки від Гадяча до межі з Сумською областю. Щодо ремонту 3 км від Заводського до Токарів та мосту через Артополот - питання поки що відкрите. Щоб залучити додаткові бригади до виконання робіт по Т-17-05 очікуємо надходження фінансування, передбаченого через систему DREAM та коштів за рішенням Кабміну.
  • Т-17-24 Вирішальне-Залізняки-Комишня – дорога територіального значення, її поточний стан – це біль жителів багатьох громад Миргородського району. Найближчим часом буде оголошено тендер на ремонт близько 7 км від Вирішального в сторону Комишні. Ремонт складний, адже дорожня основа дуже зруйнована. Працюю над виділенням фінансування для проведення цього ремонту.
Т-1705 Лохвиця-Гадяч-Охтирка (ділянка від Гадяча до Вельбівки)

По цих автошляхах, а також по ряду інших доріг Полтавщини, буду надавати інформацію і в подальшому, по мірі оновлення ситуації.

Про автора

Олег Кулініч

Олег Кулініч

Народний депутат від Полтавщини, голова депутатської групи «Довіра»

16
Останні публікації:

Полтавщина:

Наш e-mail:

Телефон редакції: (095) 794-29-25

Реклама на сайті: (095) 750-18-53

Запропонувати тему