За час пандемії в Україні коронавірусну хворобу діагностували у 152 790 дитини
Як уберегти дитину від захворювання? Як вчасно помітити, що щось не так? Як переносять діти хворобу? Такі питання задає собі чи не кожна родина у якої є діти.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/10/27/60ae84e172e64ce3b7449c11ef2abd09.jpg)
З понеділка у більшості шкіл розпочались канікули. Діти більшість час проводять на вулиці, на свіжому повітрі. Але не варто забувати про сезонні захворювання і COVID-19, який з 2019 живе з нами поруч. На жаль, статистика сумна.
Забрала хвороба життя 42 неповнолітніх українців. Наразі на COVID-19 хворіють – понад 29 тисяч дітей. З них на стаціонарному лікування перебуває 760 хворих на коронавірусну хворобу та 340 дітей з підозрою COVID-19. Зайнятість ліжок складає, призначених для неповнолітніх із COVID-19 складає 22%.
А діти у яких хвороба протікає непомітно, можуть стати переносниками і передати її батькам чи комусь із рідних.
Тож, канікули – це вдалий час для батьків ще раз нагадати дітям основні правила, яких варто дотримуватись, щоб не захворіти.
- Навчіть дітей правильно мити руки
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/10/27/4pj0jxqwtksqh1rafhjutcdxkcmdfcs1aobqtnzbtqmskp33bpds5gkkpieae4tbs5k5rjjbqnguuclxzke9moq8dhz1malas2gblujuazbvwsiyu_h_lrvavqx4idt_8ghlqu.png)
Мити варто ретельно, не менше 20 секунд та з милом, особливу увагу варто приділяти місцю під нігтями, там збирається найбільше бруду.
Торкатись обличчя немитими руками – небезпечно.
- Поясність дітям, як правильно прикривати рот та ніс під час кашлю та чхання:
Під час кашлю та чхання потрібно прикриватись серветкою, після цього викинути її та вимити руки. Поясніть дітям, що таким чином можна попередити поширення вірусу.
- Розкажіть їм про те, що захисну маску важливо використовувати не лише у школі, а у всіх інших громадських місцях.
Це допоможе стримувати поширення вірусу і убезпечить вашу дитину від захворюванння. Розпочніть з власного прикладу: коли кудись йдете разом з дитиною, то обов'язково варто одягати захисну маску чи респіратор. Пропонуйте це робити і дитині, щоб у неї була вже звичка. Захисну маску треба змінювати кожні дві години та тоді, коли вона стала вологою.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/10/27/lmtwrz_p0pfypr503bb5bnokwkdqi2hayixijrhjqoklw2jm1n1xc_0rwky9gcqp0ofj9ir86jnor6pzp1l90kodujq1cg9kkd6fcfdye5loufbcddmaoj0w_nvx6q0rdbhw8p.jpg)
Якщо дитина захворіла, то тримайте її вдома. Зверніться до сімейного лікаря та слідкуйте за симптомами. Якщо у родині кілька дітей, то намагайтесь ізолювати їх одне від одного.
Нагадую: в Україні діти з 12 років мають користуватись захисними масками у громадських місцях.
Носіть маски, дотримуйтеся соціальної дистанцій та будьте здоровими!