Приховані таємниці бюджету. Частина п’ята
Продовжуємо аналізувати проєкт бюджету Полтавської територіальної громади. Максим Венгровський розібрав видатки на розвиток підприємництва та економіки.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/01/27/photo_20220127_135210.jpg)
Власне, ніякого розвитку не буде. Передбачені суто формальні заходи, від реалізації котрих нічого не отримають ні підприємці, ні Полтава.
Так, «Програма підтримки підприємництва» (800 тисяч гривень) – це суцільні семінари й тренінги, програма «Купуй полтавське» (230 тисяч) – організація форуму, виготовлення логотипу й висвітлення діяльності, програма «Бізнес, наука і влада» (200 тисяч) – популяризація й інформаційна кампанія. Тобто за бюджетні кошти постійно когось натаскують, навчають, аби далі спеціалісти ефективніше працювали і розвивали місто. Подивимося на результати цих навчань і що отримає від них Полтава.
На противагу, на підтримку і розвиток усіх старостинських округів передбачили 220 тисяч гривень!
Міська влада не заклала до бюджету коштів на придбання нових меблів у ЦНАП. Доведеться забирати гроші з інших сфер чи програм. Стратегічне планування – на недосяжній висоті.
Щоправда, заклали 8,5 мільйонів на енергоаудит комунальних закладів. Але знову ж таки не передбачили, що може змінитися законодавство, і гроші підуть за вітром. Окрім того один енергосертифікат за наданими цифрами коштує 50 тисяч гривень, коли його реальна вартість – максимум 10 тисяч гривень. Тобто 6 мільйонів 800 тисяч – чистий «навар».
У такому контексті шокує своїм цинізмом сума на премії (2 мільйони 772 тисячі) та матеріальну допомогу (928 тисяч) чиновникам Департаменту економіки і інвестицій. А ми ж пам’ятаємо, що на керівних посадах там прості люди, які щомісяця отримують 70-90 тисяч гривень. Для довідки: минулого року ці «фахівці» залучили інвестицій в економіку міста аж… 80 тисяч. Тобто, користь від «простих людей» в Департаменті - нульова.
Всі явно завищені видатки в проєкті бюджету будемо зменшувати, щоб віддати їх не на паперовий, а на реальний розвиток Полтави.