Едуард Волков: «Як зберегти унікальне обличчя Полтави від руйнування. Частина друга»
Першу частину можна прочитати тут https://blog.poltava.to/ridne-misto/12775/ Продовжую викладати своє бачення розвитку міста. Сьогодні – про публічні простори й туризм.
1. Місто – це, в першу чергу, public space, місця, в яких перетинаються події, долі та життя. В першу чергу ми йдемо на площу, в сквер чи інший затишний куточок, а не в черговий торговий центр. Тому треба турбуватися про те, аби такі місця створювали та розвивали.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/23/photo1633435911.jpg)
2. Полтаві потрібно повернути статус зеленої столиці України. Програма з грамотного озеленення, створення парків, підтримання існуючих насаджень, повинна бути складовою генерального плану й одним з перших пріоритетів міської влади.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/23/22.jpg)
3. Інтерактивні скульптури. Споглядати пам’ятники, особливо якщо вони мають сотні років – це багатьом в сучасному світі не цікаво. Враховуючи сучасні технології, ми можемо робити інтерактивні скульптури, які рухаються, перетворюються й привертають увагу тисяч людей.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/23/21.jpg)
4. Інтерактивні музеї. Час нудних виставок та споглядань минає: у світі активно застосовують нові технології для заохочення відвідувачів у музеях, вони повинні бути безпосередніми учасниками цікавого процесу.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/23/42.jpg)
5. Потрібно ставити не банальні дитячі майданчики в грязюку в кожному дворі, а створювати багатофункціональні дитячі та спортивні майданчики з зонами відпочинку квартального типу на певну кількість будинків мікрорайону зі зручним місцем розташування, яке погоджене з мешканцями.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/23/444.jpg)
6. Повністю пішохідна вулиця Соборності (від переходу «Злато місто» до Білої Альтанки) з сучасними архітектурними й фотолокаціями. Пішохідні вулиці роблять місто привабливішим.
7. Туристичні інфоцентри. В такому центрі турист може отримати безкоштовну карту міста, дізнатися про можливості щодо поселення, придбати квитки на громадський транспорт, замовити екскурсії, поспілкуватися з навченими фахівцями тощо. Ініціатива створення таких центрів повинна йти від місцевої влади.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/23/62.jpg)
8. Будівництво кімнат матері і дитини, де можна погодувати малюка, замінити підгузки і т.д.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/23/61.jpg)
9. Встановлення сучасних муніципальних публічних туалетів біля публічних просторів (у парках, скверах).
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/23/7.jpg)
10. Міські комунальні підземні та багаторівневі паркінги. Полтава кардинально потребує розвантаження узбіч доріг.
11. Потрібно провокувати креативність. Мистецтво не виникає саме собою. Дати поштовх для розвитку, і найголовніше – не заважати. Тоді в Полтаві з’являться нові фестивалі та ярмарки.
Далі буде.