Парк - має бути обличчям міста і його туристичним магнітом!
Влада має підтримувати парки у своїх містах. По-перше - це комфорт самих містян, по-друге - це туристичне обличчя міста. Але яка ситуація у Полтаві з цим питанням, і як для прикладу з цим справляються в Харкові, якщо порівняти в розрізі бюджетів міст.
Харківський бюджет на душу населення 10 879 гривень, а Полтави 12 365 гривень. Полтава володіє більшими фінансами, проте влада робить для своєї громади менше. Взяти хоча б місця відпочинку, парки.
Парк, те місце, де хочеться відпочити і посидіти під зеленими кронами дерев. Але що ми маємо: Харківський парк всі хвалять і ставлять в приклад, а в соцмережах хваляться фото. Але як цього досягти у Полтаві, щоб були гідні місця для відпочинку?
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/12/14/11222222.png)
Парк Горького збудували ще у 2011 році. На це брали 7,5 млн євро кредиту, щоб навести благоустрій на всій території. А це 130 га. Цьогоріч в бюджеті на парки передбачили 702 млн грн. І ще окремо на фінансування парку Горького – 271 млн грн. Таким чином у рік на парки Харків витрачає 1 млрд грн. Загальний бюджет - 15,6 мільярдів. Населення Харкова - 1 433 886 осіб. Тож на одну особу виходить - 10 879 гривень.
У той час у Полтаві бюджет складає 3,5 млрд грн. На
програму ремонту та реконструкції парків, скверів і бульварів у 2021 заклали - 65 млн гривень. І це на всі парки міста. Населення Полтави - 283 037. Тож виходить на одну особу - 12 365 гривень.
Що ж ми бачимо: фінансування у Полтаві з розрахунку на одну особу - більше, але чому у нас не так?
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/12/14/wx7iech3yrbrzzebjezimlfvwdl3a2zzcy2wwwfxeahjtp0rt4yuafnz3mntv2lpzfwrfag2cpagogc_sjffq8pfvc5p19wyz1zp0wrh_h0coufzv77mnrvphslgfebzpvyhtb.png)
Візьмемо Корпусний сад. Порівнювати його з харківським парком не можемо за інфраструктурою та локаціями. Але цей парк - це серце Полтави. Атракціони тут не розмістиш, але але благоустрій тут навести потрібно, адже й площа невелика - лише 6 га. Але що робиться у Полтаві?
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/12/14/pfxzy4zwspad3wfb7ij3fqttqrqvihrcxtgi5xd9vl2pmj9kbdkfbxsguz7j_nepbuov9bn8wpio0hl6o7et456mwgnvv2t7fwregvgfkqzttr7gnsc0b7h5zlegoyhzmqiewp4.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/12/14/r5bchkuny3pvdk_llvs8e4rxem8qzx0bzf66dcyk9mdwfaobbp7bslwnqlbsosyy8jd8zq_seqjnwvflsvuiksvocgncbx6zw8uovl8zmjtycs9j13zhfuqrkrjnx0czde5siq.jpg)
Кошти виділяють, але витрачають спочатку на замовлення проєктів, а тоді на коригування. І знову виділили, але чи будуть зміни?
Парк «Перемога»
За локаціями цей парк можна ставити на один ряд із парком «Горького». Але харківський парк насичений атракціонами, фудкортами, зонами відпочинку і має безкоштовну громадську вбиральню. У Полтаві атракціони уже не нові і давно не бачили реконструкції. Хоча площа майже 40 га.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/12/14/hpuyypxardznbqynf3qok9s5krgusrglawfoalzvp7dujmbv9bgyl7ycbr5ouhqxorr4jxgddbefs7pzguytpbj69apc6yhfn9n70u8ryxnel0mh9ltir_9uv8t2p6vhrdelbmf.jpg)
Фудкорти є, але їх мало і вони популярні влітку. Громадська вбиральня є, але вхід платний.
Полтава може бути кращою і для цього є всі умови: коштів виділяється більше із розрахунку на одну особу. Але наші зміни чомусь відбуваються лише на паперах. А від цього нова плитка в парку чи локації для відпочинку не з`являться.