У Миргороді провели в останню путь депутата міськради Євросолідарності Анатолія Карбана
Сьогодні Миргород віддав останню шану двом Героям-землякам, які ціною власного життя захистили Україну від окупантів – Анатолія Карбана і Віталія Шевченка.
Для всієї команди #ЄвропейськаСолідарність це непоправна втрата. Адже Анатолій Євгенович був нашим однодумцем, частиною нашої великої дружньої родини, він був обранцем, який щиро вболівав за свій рідний край і Україну. Ми втратили не просто нашого друга, колегу, побратима, а справжнього патріота, великого педагога і Людину з великої літери.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/04/17/336898570_594830939244628_2286430972463608682_n.jpg)
Анатолій Євгенович Карбан народився 24 травня 1967 року в селі Остапівка Миргородського району Полтавської області. Після закінчення Полтавського педагогічного інституту імені Короленка, працював учителем історії, географії Остапівської середньої школи, згодом — вчителем і директором Трудолюбівської загальноосвітньої школи.
Зростив не одну сотню дітей, прищеплюючи їм любов до Батьківщини, історії, рідної мови. Полум’яно й самовіддано він навчав дітей бути українцями. Займався національно-патріотичним вихованням. Був дотичний до всіх патріотичних організацій, зборів, починань, одним із яких є дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Був членом Асоціації дослідників голодоморів в Україні. Разом із дружиною вони збирали спогади очевидців Голодомору 1932-1933 років.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/04/17/336807604_1477673536374039_2431975263113809852_n.jpg)
Сотник Карбан був осавулом Районового козацького товариства «Миргородський полк українського козацтва Полтавського коша імені Миколи Міхновського». Із 1998 року Анатолія Карбана обирали депутатом Миргородської районної та міської рад. У 2014 року він став головою Миргородської районної ради.
У 2016 році очолив Біликівську гімназію Миргородської міської ради. Активну боротьбу за Україну і гідне майбутнє для своїх дітей він розпочав з Революції на Граніті, пройшов Помаранчеву революцію. За участь у Революції Гідності Анатолій Карбан нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України». Коли росія вторглася до України у 2014 році, Анатолій Євгенович волонтерив, їздив на передову, займався похованнями полеглих героїв-земляків, віддаючи їм останню пошану. Взявши до рук зброю, Анатолій Карбан став прикладом для побратимів. Не боявся, йшов сміливо в бій, і, як вчитель, опікувався і беріг кожного, обираючи найважчі завдання для себе.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/04/17/336896182_1159477972119743_6779966016231451740_n.jpg)
Анатолій Євгенович Карбан — українець, патріот, воїн, вчитель, люблячий чоловік, батько і син.
У нашого Героя залишилася дружина — Альона, з якою він прожив 34 щасливі роки у шлюбі. Одне для одного були найбільшим коханням у житті, були друзями та однодумцями, доньки — Аліна та Анна, мама — Ганна Федорівна, яких він безмежно любив і захищав. І, які так само любили і цінували його.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/04/17/336904235_232474079327598_376893522277925138_n.jpg)
Ніколи і ні до кого не був байдужим, завжди приходив допомогти і виручити. Людина принципів. Вірив в Бога й Україну. Був прикладом дієвої любові до Батьківщини, непохитної віри в її світле майбутнє. Щира, світла, чуйна людина, Анатолій Карбан мав безліч планів на життя, і мрій - для себе і своєї родини. Але питання «сховатися за спини і тихенько жити для родини» навіть не стояло, бо «Україна понад УСЕ».
Разом з Анатолієм Євгеновичем біля населеного пункту Тоненьке Покровського району Донецької області загинув і його земляк, побратим з Миргороду Віталій Шевченко, який був ровесником Незалежності.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/04/17/336902156_613658790624923_125222812150908460_n.jpg)
Він був справжнім патріотом, чесним, надійним другом, чуйним сином, люблячим братом, людиною слова. На жаль, мирні плани перекреслила клята війна. Віталій Шевченко віддав своє молоде життя за нас, за волю і незалежність України. Залишилися невтішними найрідніші - мама Ніна Вікторівна, брат Дмитро, дружина Анна і донька Полінка.
Українські воїни помстяться за смерть побратимів і смерть кожного українця. Перемога буде за нами!
На велелюдному мітингу миргородці вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання та квітами.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2023/04/17/336906900_626645722141788_7938185575840854076_n.jpg)
Поховали загиблих воїнів з військовими почестями на Алеї Героїв у Миргороді.