Євген Янкевич: Зараз є багато можливостей стати у нагоді українцям
Євген Янкевич, депутат Полтавської районної ради від «Європейської Солідарності», прозвітував про те, що йому вдалося зробити за минулий місяць, який Україна живе в стані повномасштабною війни з російськими окупантами.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/04/05/f25b4dde770a40af89d80353a061844d.jpg)
– Кожен депутат ЄС, навіть якщо ще не зі зброєю в руках – захищає свою державу. На своєму робочому місці, у депутатському служінні громаді, волонтерством – наразі є багато можливостей стати у нагоді українцям. Я не виключення, тому надаю короткий звіт – що вдалося зробити протягом місяця війни окрім праці за основним місцем роботи.
- забезпечив житлом дев’ятнадцять родин переселенців;
- за фінансової допомоги українців, які наразі мешкають у Австралії, забезпечив життєдіяльність деяких з цих родин. Було забезпечено потреби, зокрема – постільна білизна, роутер для роботи в інтернеті, фільтри для води, пральна машинка;
- за фінансової допомоги полтавки, яка наразі за кордоном, вдалося екіпірувати воїна з населеного пункту Полтавського району, котрий захищатиме рідний край у лавах місцевої тероборони;
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/04/05/17b6aa017ecb4392a43e1e417b928b85.jpg)
- підготував ряд документів, які стали основою депутатських звернень щодо потенційного колабораціонізму посадових осіб Полтави. У звільненні Катерини Киви та її цивільного чоловіка з ключових посад у полтавській міськраді – частка моєї роботи;
- на початку бойових дій забезпечив один підрозділ ЗСУ шістьма раціями. Також через свої соціальні зв’язки долучився до викриття колаборантки на Черкащині та однієї успішної військової операції ЗСУ – але про це ще не час говорити повністю відкритим текстом.
- вдалося сконтактувати представників полтавської ТрО з рядом волонтерських кіл для кращого забезпечення полтавських бійців. Також за мого посередництва було налагоджено контакт одного із підрозділів ЗСУ з полтавською ТрО та їх плідну співпрацю. Деталі – напевне вже після нашої перемоги.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2022/04/05/c0670e9c9f864488940496a1596d5325.jpg)
За родинними обставинами мав деякий час бути на території Черкащини. І тут мені не сидиться спокійно – у співпраці з Капеланською службою ТрО Черкас допомагав забезпечувати духовні і морально-психологічні потреби захисників України.
Свого часу серед туристів побутувала давня, ще совєтська, приказка: «Іспользуй то, что под рукою і нє іщі себе другоє». От так і намагаюся використовувати будь-які можливості, аби наблизити перемогу Україні. Як і кожен інший депутат «Європейської Солідарності».