Микола Кульчинський: Прийшов час спорудити у Полтаві пам’ятник Героям
Депутат Полтавської обласної ради від «Європейської Солідарності» Микола Кульчинський закликав депутатів підтримати встановлення пам’ятника Героям війни та Небесній Сотні.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/12/24/b8cd490711d14558bf56d191daec4124.jpg)
Відповідне звернення він виголосив на сьогоднішній сесії обласної ради, а також аналогічне направив до міської ради.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/12/24/6ec566857b3644bc83af29b49291f453.jpg)
– Україна поступово, але твердо всі імперські, колоніальні міфи. Не дивно, що люди хочуть бачити нові сучасні пам’ятники, які б відповідали нашим цінностям. До нас на комісію поступив лист щодо пам’ятника, який тут уже згадувався, героям російсько-української війни біля флагштоку. Це прагнення закономірне. Ми вже звернулися з цим проханням до Полтавської міської ради.
Кульчинський наголосив, що це прагнення має бути спільним, адже немає більшого подвигу, ніж віддати життя за свободу Батьківщини і це має гідно шануватися суспільством.
– Годі переоцінити подвиг Героїв небесної Сотні як і героїзм наших воїнів, полеглих за нашу з вами свободу у російсько-українській війні. Чи не заслуговують вони на повагу, пошану і вічну вдячність полтавців, втілену у назвах вулиць, скверів, площ, архітектурних міських ансамблях і меморіалах. Вже нарешті прийшов час взятися спільно до вирішення питання спорудження у Полтаві пам’ятника-меморіалу Героям Небесної Сотні та російсько-української війни.
Депутат зауважив, що в зверненні до міської ради Полтави закликають на найближчій сесії прийняти рішення-проголошення про Всеукраїнський конкурс на кращий ескізний проєкт пам’ятника та меморіалу.