Де «рускій язик і рускій мір», там Путін –в офісі ЄС провели зустріч щодо виконання Закону про мову
Сьогодні, 9 листопада, Україна відзначає День української писемності. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/09/254972664_404120111249076_9008424484871825562_n-1.jpg)
А 15 травня 2019 року п’ятий Президент України Петро Порошенко підписав Закон про «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Ухвалений закон гарантує позиції української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Передбачена відповідальність посадовців за незнання мови. При цьому закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами та вільного вживання мов національних меншин, заявляють його співавтори в уряді та парламенті.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/09/254849623_404120187915735_2503397117352369563_n.jpg)
Проте досі цей Закон не завжди виконуються і ще досі фіксується багато його порушень. Тому напередодні Дня писемності депутат Полтавської районної ради від партії «Європейська Солідарність», завідувач відділу галузевого державного архіву Українського інституту національної памяті, Євген Янкевич в офісі партії провів круглий стіл для напрацювання комплексного плану як забезпечити виконання Закону про мову у Полтавській громаді.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/09/255209043_404120227915731_8614620744918071320_n.jpg)
На зустріч завітали полтавці, серед яких викладачі, волонтери, громадські активісти – всі ті, кому небайдужа доля української мови. Подібні заходи у різних форматах пройшли в багатьох містах України, зазначив Янкевич:
– Це одна з багатьох подібних подій, які відбуваються по всій Україні і в різних сферах. Це можна назвати протистоянням якомусь проросійському реваншу і відкату на схід, відкату до часів Януковича. Чому? Бо в багатьох сферах відбувається або відкат або тихий саботаж. Адже в багатьох сферах, на які розповсюджується Закон про мову, немає ніякого контролю за його дотриманням. А всі, хто порушують це законодавство, відчувають себе безнаказаними.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/09/255039794_404120147915739_4287757245508420335_n.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/09/255255110_404120071249080_7756542403063874858_n.jpg)
Під час зустрічі її учасники обговорили своє бачення ситуації, адже в Полтавській області поки що немає представника офісу Уповноваженого з питань мови, тому громадський контроль має бути присутній.
– Коли починаєш щось діяти в цьому напрямку, то починається галас: «Що ви нас ділите по мові, по культурі чи по географічному розташуванню». Тож ми обміняємося думками і напрацюємо, яким чином ми будемо ситуацію виправляти та протистояти порушенням Закону про мову і це будемо робити з позиції м’якої сили, щоб не пересварити полтавців, а щоб довести до свідомості громади, що Закону потрібно дотримуватися, – наголосив Євген Янкевич.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/09/255186031_404119981249089_1291806324675690191_n.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/11/09/255546977_404119884582432_180966512060484693_n.jpg)
Всі учасники зустрічі зауважили, що збереження української мови – це утвердження нашої національної безпеки. Адже, де є «рускій язик і рускій мір», туди приходить Путін, а нам цього не треба.