Віктор Бажан: «Я вклоняюся тим, хто завжди стоїть на варті закону!»
Сьогодні до Полтавського художнього музею Віктора Васильовича Бажана запросив свого давнього друга, гарну людину та високого рівня правозахисника – Ковальчука Василя Григоровича.
Василь Григорович – воїн-афганець, орденоносець, адвокат, волонтер. Нагороджений почесним званням «Народний Герой України». Це та людина, яка знайде тринадцять лазівок в десяти заповідях, яка здатна написати документ на 20 сторінок і назвати його коротким!
Він вміє зробити законними будь-які претензії, і знає, де в законі є зручні застереження для виправдань!
Будучи висококваліфікованим юристом, Василь Григорович виграв суд у СБУ України, довівши наявність корупції в її рядах і бездіяльність НАБУ, повернув громадянам Туреччини завод викрадений співробітниками СБУ.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/10/28/e68c546d0c9047dea90f19ce5ebcbc35.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/10/28/dc81f2fa84c9478e9174587156aad317.jpg)
![](https://i1.poltava.to/uploads/2021/10/16/d0ac34065fb342cc96ff0bbc7dbfbf62.jpg)
Він той, хто надав інформацію обласним СБУ, МВС, прокуратурі стосовно фальсифікації результатів лабораторних аналізів, допущення на полиці магазинів дитячих продуктів (йогуртів), що містили смертельні дози отруйних речовин і за хабарі не вилучення партій цих отруйних продуктів з полиць магазинів. Підняв питання на державному рівні про сплановане отруєння народу України та корупцію в Держспоживстандарті і причетність до цього Кармазіна Ю. А. В судах довів свою правоту.
Під час війни взяв на себе зобов’язання перемовника і визволив 56 наших полонених та десяток разів перетинав лінію розмежування, за що нагороджений «Золотою Зіркою» Героя українського народу.
Мені дуже подобаються слова французького політичного діяча Фавра, який глибоко по-філософськи визначив сутність правозахисника, адвоката: «Адвокат – лікар душі, на якого покладені тонкі завдання: вирішити проблему, визначити невідоме, вказати шлях до істини – і ще більш складне завдання: заспокоїти, втішити».
Якщо Василя Григоровича впевнено можна називати лікарем душі, то його дружина на сьогоднішній день – справжній практикуючий лікар за фахом.
Будучи з нею колегами по медичній діяльності та навчаючись разом в Українській медичній стоматологічній академії я можу впевнено констатувати, що професію лікаря може обрати лише той, хто готовий усе життя служити та допомагати людям.
Але на правозахисній діяльності Василь Григорович не зупиняється, будучи різносторонньою особистістю.
В нас є дещо спільне. Наприклад, хоббі – це гра на роялі.
Я поважаю сильних, чесних та талановитих людей, а особливо тих, хто завжди стоїть на варті закону!