26.02.2014 | 13:03

Окремі аспекти обмеження розрахунків готівкою

//////////////////////////////////////////////////

26.02.2014

ОКРЕМІ АСПЕКТИ ОБМЕЖЕННЯ РОЗРАХУНКІВ ГОТІВКОЮ

***

Як відомо, за загальним правилом (за окремими виключеннями) таке обмеження для розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом дня 10 000 грн., підприємств (підприємців) з фізичними особами – 150 000 грн.

***

Питання: це стосується розрахунків всього за день зі всіма, припустимо, фізичними особами, чи кожної особи окремо?

Наприклад, якщо підприємство розраховується протягом дня з трьома фізичними особами, то з кожною має по 150 000 грн., всього протягом дня 450 000 грн. (150 000 х 3) чи всього протягом дня 150 000 грн., по 50 000 грн. (150 000 : 3) з кожною?

***

Відповідь: З КОЖНОЮ МАЄ ПО 150 000 грн., ВСЬОГО ПРОТЯГОМ ДНЯ 450 000 грн. (150 000 х 3).

Підстава – п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637:

«Підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України.

…Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.»

***

Див. також Роз’яснення Національного банку України від 17 жовтня 2013 р.:

«…11. Чи стосується гранична сума розрахунків готівкою (150 000 грн.) загальної суми розрахунків між підприємством (підприємцем) та фізичними особами за день в цілому?

Згідно з пунктом 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 637 та пункту 1 Постанови N 210, у редакції, що діятиме з 01.09.2013, підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою з фізичною особою в межах 150 000 гривень протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами. При цьому кількість фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.»

Про автора
Олександр Золотухін
Організатор Дискусійного клубу Полтава
Олександр Золотухін
514
Останні публікації