29.05.2014 | 23:23

За масло для школярів Лубенського району переплатили більше 30 тисяч гривень.

17 березня 2014 року, відділ освіти Лубенської РДА, шляхом запиту цінових пропозицій, провели тендери на закупку продуктів харчування для учнів Лубенського району. Переможцем всіх трьох тендерів, стало ТОВ фірма «Степ». І, якщо при закупівлі риби і м'яса, ціни були на рівні ринкових (хоча і високими), то ціна на масло є необґрунтовано завищеною – 81,9 гривні за 1 кілограм.

img_62709.jpg

Аналізуючи ринок масла, варто зазначити, що така вартість масла є необґрунтовано високою. Так, масло, що відповідає умовам тендерної документації (жирність не менше 72,5%), можна придбати від 49 грн. до 65 грн. за 1 кг. (з ПДВ).

49.jpg

54.jpg

До слова сказати, навіть, імпортоване з Нової Зеландії, масло вищої якості (83%), вартує на 19 грн. дешевше, ніж те, що купує відділ освіти Лубенської РДА.

img_84577.jpg

Крім того, варто зазначити, що по інформації, яка випливає з даного тендеру, закуплене масло, має бути використано для харчування школярів протягом березня-грудня 2014 року. Навіть, якщо відкинути дні, що лишилися в березні ( 17 березня акцепт, та доки укладуть договір, розпочнуть поставки) та шкільні канікули, виходить, що масла має вистачити на 120 робочих днів.1730 кг./120 днів і отримуємо 14,42 кг/день. Згідно з даними сайту «Інформаційна система управління освітою», у Лубенському районі налічується 2276 учнів. Шляхом нехитрих математичних дій, виходить, що на кожного учня, щодня припадає по 6,3 грами масла, що є недостатнім, та прямо порушує Постанову Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах». А це вже робота для прокуратури…

postanova.jpg

Про автора
Олег Колєсніков
Голова ПОО ВГО «Молодий народний рух», правозахисник, експерт «Бюро аналізу політики» з державних закупівель
Олег Колєсніков
22
Останні публікації